BAFTA Ödülleri dün gece sahiplerini buldu

Paylaş

Ödül sezonu tüm hızıyla devam ediyor. İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) 2018 Ödülleri 18 Şubat Pazar gecesi 71. kez dağıtıldı. Londra’nın tarihi konser ve kutlama mekanı olan Royal Albert Hall’da düzenlenen gece İngiltere kraliyet tahtı varislerinden Cambridge Dükü Prens William ile eşi Cambridge Düşesi Kate’in katılımıyla gerçekleşti.
İngiliz yönetmen Martin McDonagh’ın yazıp yönettiği ‘Three Billboards Outside Ebbing, Missouri / Üç Bilboard Ebbing Çıkışı, Missouri’, en iyi film, kadın oyuncu, yardımcı erkek oyuncu, orijinal senaryo ve en iyi İngiliz filmi dallarındaki ödülleri toplayarak gecenin yıldızı oldu.
İngiliz aktör Gary Oldman ‘Darkest Hour / En Karanlık Saat’ filmindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.
En iyi yönetmen ödülü ‘The Shape Of  Water / Suyun Sesi’ ile Meksikalı Guillermo Del Toro’nun olurken, en iyi sinematografi ve en iyi görsel efekt ödüllerinin kazananı ise ‘Blade Runner 2049 / Bıçak Sırtı’ oldu.
Oscar’lara iki hafta kala dağıtılan geleneksel ödüllerin “Oscar’ın habercisi” niteliğinin güçlü olduğunun altını çizmeyi de ihmal etmeyelim.
    İşte BAFTA 2018 Ödüllerinin Kazananlar Listesi:
    En İyi Film: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    En İyi Yönetmen: Guillermo Del Toro – The Shape Of Water
    En İyi Kadın Oyuncu: Frances McDormand – Three Billboards Outside  Ebbing, Missouri
    En İyi Erkek Oyuncu: Gary Oldman – Darkest Hour
    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Allison Janney – I, Tonya
    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Sam Rockwell – Three Billboards Outside  Ebbing, Missouri
    En İyi Orijinal Senaryo: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – Martin McDonagh
    En İyi Uyarlama Senaryo: Call Me by Your Name – James Ivory
    En İyi İngiliz Filmi: Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
    En İyi Belgesel: I Am Not Your Negro – Raoul Peck
    En İyi Animasyon Filmi: Coco – Lee Unkrich, Darla K. Anderson
    En İyi Yabancı Film: The Handmaiden – Park Chan-wook, Syd Lim
    En iyi Sinematografi: Blade Runner 2049 – Roger Deakins
    En İyi Kurgu: Baby Driver – Jonathan Amos, Paul Machliss
    En İyi Prodüksiyon Tasarımı: The Shape Of Water – Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau
    En İyi Görsel Efekt: Blade Runner 2049 – Gerd Nefzer, John Nelson
    En İyi Makyaj ve Saç: Darkest Hour – David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick, Kazuhiro Tsuji
    En İyi Kostüm Tasarımı: Phantom Thread – Mark Bridges
    En İyi Ses: Dunkirk – Richard King, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo, Mark Weingarten
    En İyi Orijinal Müzik: The Shape Of Water – Alexandre Desplat

Paylaş

Kimler Neler Demiş?